مقالات

اشتباه رایج در تعمیر گوشی

9 اشتباه رایج در تعمیر گوشی

در این مقاله در مورد اشتباهات اساسی تعمیر گوشی توضیحاتی داده خواهد شد.

در ادامه از 9 اشتباه رایجی که ممکن است تعمیرکارن و متخصصان در هنگام تعمیر گوشی مرتکب شوند، ذکر شده و راهکارهای آن مورد بررسی قرار گرفته است.

 1ـ عدم تهیه نسخه پشتیبان از داده ها

در حالی که این اشتباه شماست که از تمام اطلاعات گوشی قبل از ارائه آن به متخصص نسخه پشتیبان تهیه نکرده‌اید؛ اما این وظیفه هر متخصصی است که تعمیرات گوشی را انجام می دهد.

این مورد تضمین می کند که اگر هر حادثه ای رخ دهد، صرف نظر از اینکه چقدر ممکن است دور از ذهن باشد، پشتیبان خواهید داشت و بر این اساس خطر از دست دادن آنها را ندارید.

2ـ سوال نکردن در مورد سوابق مشکلات گوشی

اگر در مورد مشکل گوشی سوال شود، بلافاصله مشکل مشخص می شود و کار بر روی آن شروع خواهد شد. این کار کمک بزرگی به تعمیرکار خواهد کرد و دیگر نمی خواهد به دنبال مشکل به وجود آمده بگردد.

هنگامی که فرد گوشی را برای تعمیر تحویل تعمیرکار می دهد، بسیاری از تکنسین ها از مشتری در مورد علت یا ایراد در گوشی خود سوال نمی کنند.

راهکار پیشنهادی:

ـ تعمیرکاران محترم، بهتر است از مشتری در مورد تاریخچه گوشی و اینکه آیا قبلاً به دلیل همین عیب یا نقص دیگر آن را برای تعمیر به شخص دیگری داده است، سؤال کنید. به این ترتیب متوجه خواهید شد که آیا گوشی قبلاً باز شده یا باز نشده است.

برای آگاهی بیشتر مطالعه بهترین گوشی آیفون در سال 2022 پیشنهاد می شود.

تعمیر گوشی آیفون

3ـ  گم شدن پیچ ها و قطعات کوچک

هنگام برداشتن پیچ ها می توان دو اشتباه بزرگ مرتکب شد.

نخست پیچ ها روی یک سطح صاف مجاور باقی می مانند. دوم اینکه مگر چند طول یا عرض پیچ در دستگاه وجود دارد، می توان همه آنها را به خاطر سپارد.

هنگامی که یک تلفن همراه نیاز به تعمیر پیدا می کند، برخی از تکنسین ها بسیار بی احتیاطی می کنند و فقط به گذاشتن پیچ ها روی میز کار اکتفا می کند. حالا در حین تعمیر گوشی، پیچ ها را اشتباه قرار می دهند و وقتی گوشی را دوباره سرهم می کنند، تعداد پیچ ها کم می آید، درواقع می توان گفت یکسری از آنها گم شده اند.

برخی از تکنسین ها جای پیچ ها را خالی می گذارند یا برخی از آنها از پیچ های غیرقابل تطبیق دیگری استفاده می کنند که به رزوه های اصلی در شکاف ها آسیب می رساند.

راهکار پیشنهادی:

ـ بهترین راهکار برای غلبه بر آن، این است که همه پیچ ها و سایر قطعات کوچک را در یک صفحه پیچ مغناطیسی نگه داشت که می توان روی آن برچسب زد و تمام قطعات کوچک را جدا کردو

ـ به این ترتیب مطمئن خواهید شد که تمام قطعات و پیچ ها را در جای خود قرار داده اید. استفاده از سینی های مختلف برای مدل های مختلف گوشی های باز شده نیز به شما کمک می کند تا بسیاری از گوشی ها را به طور همزمان تعمیر کنید.

 تمیز نکردن قطعات گوشی

در حالی که برخی از تکنسین ها تلفن را برای تعمیرات جدا می کنند، قبل از جمع آوری گوشی، مشکل تمیز کردن مناسب آن را مدنظر قرار نمی دهند.

این یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی است که ارائه‌دهندگان خدمات تعمیر گوشی ناتوان مرتکب می‌شوند و مدارهای داخلی را خرابی کرده، در نتیجه هزینه برای تعمیر گوشی را از بین می‌برند، درواقع می توان گفت گوشی را نابود و غیرقابل استفاده می کنند.

برنداشتن سینی سیم کارت 

این مشکل بیشتر در هنگام تعمیر گوشی آیفون به وجود می آید، اما برای تلفن های دیگر نیز به وجود می آید. سینی کشویی که در آن سیم کارت تلفن را ذخیره می کند، بسیار حساس است و قبل از برداشتن مادربرد سینی کشویی حتما باید برداشته شود.

متخصصان این حوزه با وجود یادداشت کردن، اغلب آن را فراموش می‌کنند تا زمانی که به این فکر می‌کنند که چه چیزی باعث می‌شود مادربرد به آرامی بیرون نیاید، بنابراین قبل از انجام هر کاری باید سینی کشویی سیم کارت برداشته شود.

6- عدم رعایت مراحل عیب یابی

بسیاری از تکنسین ها قدم به قدم در عیب یابی پیش نمی روند. درواقع تنها با جداسازی تلفن و کار کردن روی سخت افزار آن به کار خود ادامه می دهند.

راهکار پیشنهادی:

بسیار مهم است که تعمیر یک گجت الکترونیکی مطابق با استانداردهای موجود انجام شود.

7 . آسیب به اجزای کوچک

تنها کاری که باید انجام داد، این است که کمی نیروی وارد کرده تا از گیره یا محفظه باتری بیرون بیاید و روی یک ماژول کوچک قرار گیرد، البته باید بدانید تعمیر گوشی کاری نیست که خودتان بتوانید انجام دهید.

8- ابزار بدون کیفیت

برای تعمیر گوشی، به ابزارهایی برای باز کردن آن نیاز است. پیچ گوشتی و موچین پرکاربردترین ابزار برای باز کردن گوشی هستند.

راهکار پیشنهادی:

ـ برای نگه داشتن یا بلند کردن قطعات الکترونیکی به موچین نیاز است. هنگامی که صحبت از باز کردن گوشی آیفون می شود، پیچ گوشتی پنتالوب بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از آنها برای نگهداری هر قطعه یدکی دیگری در صورت نیاز استفاده می شود.

ـ به غیر از ابزارهای باز کردن، ابزارهای بسیار دیگری نیز وجود دارد که برای تعمیر گوشی به آنها نیاز است مانند برس، مولتی متر، لامپ ذره بین و…

ـ بسیاری از تعمیرکاران ترجیح می دهند از کیفیت پایین این ابزارها برای کاهش هزینه تعمیر استفاده کنند. این باعث می شود در آینده با گوشی تعمیر شده خود با مشکل مواجه شوند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه نکات مهم هنگام خرید گوشی دست دوم پیشنهاد می شود.

گوشی آیفون

9- جدا نکردن باتری 

امیدواریم متخصصان محترم قبل از شروع تعمیر، اهمیت خارج کردن باتری را بدانند. این یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که می توان هنگام تعمیر گوشی مرتکب شد.

راهکار پیشنهادی:

ـ یکی از مهم ترین کارهایی که هنگام شروع تعمیر گوشی باید انجام داد، این است که باتری را جدا کرد. اگر باتری متصل گذاشته شود، ممکن است به اجزای ظریف گوشی آسیب برساند یا باعث اتصال کوتاه شود.

ـ مسائل زیادی مانند سوسو زدن صفحه نمایش وجود دارد که پس از تعمیر گوشی با آن مواجه می شوید. قبل از شروع تعمیر باید مطمئن شد که باتری به درستی جدا شده است؛ زیرا حتی می تواند به صفحه نمایش گوشی شما آسیب برساند.

باتری قابل جابه‌جایی

برخی از تلفن های همراه دارای گزینه باتری قابل جابه‌جایی هستند. اگر یکی از آن گوشی ها را دارید، پس کار شما راحت است. فقط باید قاب پشتی را بردارید و باتری را از گوشی بیرون بکشید.

باتری غیر قابل جابه‌جایی

از آنجایی که اکثر سازندگان سعی می کنند گوشی های خود را در برابر آب و گرد و غبار مقاوم کنند، آنها گزینه باتری های غیر قابل جابه‌جایی را در آخرین مدل های خود انتخاب می کنند.

اپل از مدت‌ها قبل به استفاده از باتری‌های غیرقابل تعویض در گوشی های خود معروف بوده است. بنابراین اگر صاحب یک آیفون هستید، باید بدانید خودتان نمی توانید باتری آن را بردارید، این کار را باید به یک متخصص بسپارید.

برای آگاهی بیشتر مطالعه بهترین زمان برای خرید گوشی هوشمند پیشنهاد می شود.

تعمیر گوشی

اکنون که بزرگ‌ترین اشتباهات تعمیر گوشی را می‌دانید، می‌توانید هنگام تعمیر دستگاه و سپردن آن به متخصصان این کار مانند گوشی بازار خیالتان راحت باشد. رعایت نکات بیان شده، آسان است، بنابراین با پرهیز از آنها به شما اطمینان خواهیم داد که تلفن همراه شما بعد تعمیر همانند گوشی نو خواهد بود.

خرید و فروش انواع گوشی از برندهای معروف 

گوشی بازار یک فروشگاه اپل و مرکز تعمیرات گوشی های اپل است که به تعمیرات تخصصی تمام مدل های گوشی آیفون می پردازد. گوشی بازار با داشتن افراد متخصص و استفاده از قطعات اورجینال، در تلاش است بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد. اگر گوشی آیفون شما دچار آسیب شده است و نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات دارد، می توانید از کیفیت بالای خدمات گوشی بازار استفاده کنید.

برای خرید انواع گوشی و لوازم جانبی آن می توانید با کارشناسان بخش فروش گوشی بازار تماس بگیرید و در مورد قیمت با آنها مشورت کنید و با استفاده از راهنمایی کادر مجرب بهترین گوشی هوشمند را برای خود انتخاب کنید.

برای ثبت سفارش می توانید هم اکنون با گوشی بازار تماس بگیرید.

admin

admin

مقالات پیشنهادی :

محصولات پیشنهادی :

دیدگاهی در مورد “9 اشتباه رایج در تعمیر گوشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

On Key

Related Posts

نگهدارنده موبایل

نگهدارنده موبایل

در عصر کنونی عکاسی با تلفن‌های هوشمند پیشرفت چشمگیری داشته است. تمام گوشی‌‎های جدید با داشتن دوربین با کیفیت به

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟