مقالات

گوشی دست دوم

5 نکته مهم برای خرید گوشی دست دوم

برای خرید گوشی دست دوم (گوشی کارکرده) حتما باید موارد بسیاری را رعایت کرد تا در هنگام خرید اطمینان کامل را داشته باشید و با خیال راحت برای خرید گوشی دست دوم اقدام کنید.

نکاتی مهمی برای خرید گوشی دست دوم (گوشی کارکرده) وجود دارد، در ادامه برخی این موارد بیان شده است.

خرید گوشی کارکرده اپل iphone11 پیشنهاد می شود.

1- از خرید گوشی دست دوم دزدیده یا گمشده شده دوری کنید!

حتی اگر در معامله‌ای برای خرید گوشی دست دوم فریب ‌بخورید و متوجه شوید که آن گوشی دزدیده یا گمشده است، برای خرید آن یک «نه» قاطع بگویید.

به دلیل خرید گوشی که گم شده یا دزدیده شده یا برای خرید گوشی دست دومی که ممکن است برای انجام فعالیت های غیرقانونی مورد سواستفاده قرار گرفته باشد، با مقامات قانونی سروکار خواهید داشت، بنابراین باید از خرید آنها صرف نظر کنید.

برای در امان ماندن از چنین مشکلات غیرضروری، همیشه اصرار داشته باشید که فروشنده نسخه‌ای از صورت‌حساب اصلی را که نام او را به‌عنوان خریدار دستگاه نشان می‌دهد به همراه سایر موارد غیرضروری مانند تاریخ و ساعت به شما ارائه دهد (برای مثال باید نام فروشگاهی یا شخصی که از آنجا خریداری شده، کارتن دستگاه، جزییات گارانتی و غیره).

در مرحله بعد، به کارتن و کد باتری گوشی دست دوم نگاهی بیندازید تا برچسب IMEI شناسه بین المللی ببینید. شماره سریال با شماره ذکر شده روی قبض و روی کارتن دستگاه باید مطابقت داشته باشد. سپس آن کد را به صورت دستوری *#06# وارد یا به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۸۸۷ ارسال کنید تا از اصالت و هویت گوشی مطمئن شوید.

این شناسه هم بر روی گوشی های آیفون و هم در گوشی های اندرویدی  وجود دارد و با کد دستوری می توان از اصالت گوشی مطمئن شد.  توجه داشته باشید که موبایل های دو سیم کارته دارای دو شماره IMEI هستند. اگر جزئیات مطابقت دارند، می توانید مطمئن باشید که گوشی از کسی دزدیده یا گم نشده است.

برای آگاهی بیشتر مطالعه این مقاله نکات مهم در خرید گوشی کارکرده پیشنهاد می شود.

خرید گوشی

2- مراقب گوشی های تقلبی باشید!

این یک واقعیت است که بازار امروز با انبوهی از تلفن های چینی یا کره ای تقلبی رونق می گیرد که صرفاً کپی مدل های اصلی خود هستند و تشخیص آنها با چشم غیرمسلح بسیار دشوار است. کلاهبرداران با علم به اینکه برچسب‌های داخلی گوشی حاوی اطلاعات مهمی مانند شماره  IMEI، شماره مدل و غیره هستند، گاهی اوقات این برچسب‌ها را با برچسب‌های تقلبی تغییر می‌دهند که شماره مدل‌های ساختگی را بدون هیچ شباهتی به نمونه‌های واقعی نشان می‌دهند.

برای جلوگیری از این کار می توانید با جستجو در منوی «تنظیمات» گوشی برای یافتن شماره مدل و سایر مشخصات سخت افزاری، مطمئن شوید که مدلی که به شما فروخته می شود، اصل است. شماره مدل را با شماره چاپ شده روی برچسب پشت گوشی یا باتری آن مقایسه کنید.همچنین شما می‌توانید از مشخصات سخت‌افزاری بیشتر استفاده کنید تا متوجه شوید که آیا با مشخصاتی که سازنده برای آن مدل مشخص شده مطابقت دارد یا خیر.

با وجود موارد فوق، اگر هنوز شک دارید، با نزدیک ترین مرکز خدمات معتبر فروش گوشی مانند گوشی بازار مشورت کنید تا در عرض چند دقیقه از اصالت گوشی مطلع شوید.

خرید گوشی کارکرده اپل ۱۲پرومکس پیشنهاد می شود.

3-  از نظر ظاهری گوشی را بررسی کنید!

اکنون که متوجه شدید گوشی که در دست دارید نه دزدیده شده و نه تقلبی است، زمان آن رسیده است که مهارت های جاسوسی خود را باز کنید و به سلامت جسمی گوشی دست دوم بپردازید.

ـ همان‌قدر که ممکن است ابتدایی به نظر برسد، واقعیت این است که بسیاری از اوقات، مصرف‌کنندگان زمان کافی را برای بررسی بصری یک گوشی کارکرده از همه زوایای ممکن فراموش می‌کنند یا وقت کافی را صرف نمی‌کنند.

ـ این کار به معنا نیست که هر گوشی کارکرده ای، معیوب است یا نیاز به تعمیر ندارد. با این حال، انبوهی از آنها وجود دارد که بازرسی فیزیکی یکی از ساده ترین و موثرترین راه ها برای نخریدن آنها است. حتی اگر در حال خرید آنلاین گوشی دست دوم هستید، درخواست نمایش فیزیکی از فروشنده الزامی است.

ـ برای تشخیص فرورفتگی و لبه‌های شکسته، تلفن مورد استفاده را از همه جهت ها بررسی کنید. اگر دستگاه دارای صفحه کلید است، در صورت وجود، مراقب کلیدهای شکسته باشید. با فشار دادن تصادفی چند کلید از آنها، تشخیص دهید که آیا کلیدهای فیزیکی کارایی دارند و بررسی کنید که آیا آنها به خوبی کلیک می کنند و آیا به شما امکان می دهند بدون زحمت تایپ کنید.

ـ برای تلفن های همراه با صفحه نمایش لمسی، عملکرد و حساسیت لمس تلفن را با کشیدن انگشتان خود روی صفحه و ضربه زدن روی چند منو و برنامه ارزیابی کنید تا احساسی از زمان پاسخگویی و سهولت جستجو داشته باشید.

ـ در بسیاری از مواقع، خراش های ریز زمانی که به صورت سطحی مشاهده می شوند، چندان مشهود نیستند. با این حال، زمانی که صفحه نمایش گوشی روشن می شود، برجسته تر می شوند.

ـ به یاد داشته باشید که وجود خراش ها و ترک های بیش از حد می تواند نشان دهنده این باشد که گوشی در معرض سقوط های مکرر قرار گرفته است که می تواند باعث نگرانی شما شود؛ زیرا می تواند نشان دهنده آسیب های داخلی گوشی در نتیجه سقوط های متعدد باشد.

برای آگاهی بیشتر مطالعه این مقاله انواع کابل USB پیشنهاد می شود.

ـ به غیر از سقوط، آسیب آب، آسیب شایعی است که با گوشی همراه است. برای اطمینان از اینکه تلفن انتخابی شما در معرض آسیب آب قرار نگرفته است، درگاه های شارژ و باتری آن را به دقت ارزیابی کنید. اگر گوشی با باتری غیر قابل جابجایی می‌خرید، به دنبال نشانگر آسیب آب در اسلات سیم کارت آن باشید.

ـ اگر تلفن دارای باتری قابل جابجایی است، دستگاه را خاموش کنید و در پشتی آن را بردارید تا باتری را برای بررسی سریع برآمدگی‌های قابل مشاهده و نشانه‌های آسیب آشکار آن خارج کنید. به رنگ درگاه‌های شارژ و برچسبی که به پشت تلفن چسبانده شده یا روی باتری یا زیر آن چسبانده شده است، توجه کنید.

ـ هر گونه تغییر رنگ در پورت ها یا تغییر رنگ برچسب از سفید به قرمز یا صورتی می تواند به معنای آسیب داخلی به دلیل نشت مایع باشد که ممکن است باعث خوردگی آهسته عناصر داخلی گوشی شده باشد و یا می تواند منجر به خوردگی کند شود.

ـ یک تماس سریع تلفنی یا یک پیامک به شما کمک می‌کند مطمئن شوید که میکروفون و بلندگوی تلفن همراه به خوبی کار می‌کنند. در نهایت، زمانی را برای کلیک کردن روی چند عکس و سلفی اختصاص دهید تا مطمئن شوید که آیا دوربین جلو و عقب دستگاه تلفن همراه در وضعیت لنز و دهانه قرار دارند یا لنزهای آن دقت خود را از دست داده اند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه این مقاله امکانات جدید آیفون 13 چیست؟ پیشنهاد می شود.

گوشی هوشمند

4- قابلیت استفاده از پورت ها و لوازم جانبی را بررسی کنید!

اگر در حال خرید یک گوشی کارکرده به همراه لوازم جانبی آن هستید، باید این موارد را نیز به دقت بررسی کنید. برای شروع، با چند دقیقه شارژ کردن گوشی در حالی که زمان صرف شده برای شارژ گوشی را مشخص می‌کنید، مشخص کنید که آیا شارژر کار می‌کند یا خیر.

مراقب ناهنجاری های باتری باشید، برای مثال آیا خیلی زود و خیلی زود گرم می شود و بررسی کنید که آیا باتری به سرعت خالی می شود یا خیر؟ در مرحله بعد، با وصل کردن آنها به دستگاه و تماشای یک دور از هر فایل صوتی در حالی که صدا را از نظر وضوح و حجم آن بررسی می کنید، بررسی کنید که آیا هدفون ها کارایی دارند یا خیر. با ارزیابی پورت USB  گوشی کارکرده، یک بررسی سریع انتقال داده انجام دهید تا مطمئن شوید که پورت در شرایط خوبی کار می کند.

5- به بهترین قیمت رضایت دهید!

حتی زمانی که در تمام بررسی‌های دقیق ذکر شده موفق بودید و مشکلی وجود نداشت، انگیزه‌ کلیدی (قیمت آن) را که در وهله‌ اول شما را به تصمیم‌گیری در مورد خرید گوشی کارکرده سوق داده است، فراموش نکنید.

به عبارتی می توان گفت که باید با بهترین قیمت برای خرید گوشی دست دوم قانع شوید.

با گذشت زمان، قیمت یک مدل خاص می تواند به شدت کاهش یابد؛ زیرا بروزرسانی ها به بازار راه می یابند. در چنین موارد بهتر است یک گوشی جدید بخرید، نه یک گوشی که احتمال دارد، چند نفر از آن استفاده کرده اند. همچنین باید بدانید در صورتی که قصد خرید یک گوشی جدید را دارید، چگونه یک گوشی هوشمند جدید را انتخاب و خریداری کنید.

در صورتی که یک گوشی کارکرده همچنان ارزان‌تر است، پس عاقلانه مذاکره کنید و وضعیت فعلی گوشی را در نظر داشته باشید و اگر به‌طور عادلانه در جای خود قرار گرفته باشد و صرفه‌جویی خوبی برای شما به همراه داشته باشد، خرید را انجام دهید.

در نهایت بهتر است به دنبال یک گوشی نوسازی شده با قیمت بهینه باشید که توسط تکنسین های متخصص مانند متخصصان گوشی بازار تست و تعمیر شده باشد و با گارانتی همراه باشد تا اطمینان حاصل شود که بهترین خرید گوشی کارکرده را انجام داده اید.

برای آگاهی بیشتر مطالعه این مقاله آشنایی با رینگ لایت پیشنهاد می شود.

گوشی بازار

خرید و فروش انواع گوشی از برندهای معروف 

گوشی بازار یک فروشگاه اپل و مرکز تعمیرات گوشی های اپل است که به تعمیرات تخصصی تمام مدل های گوشی آیفون می‌پردازد. گوشی بازار با داشتن افراد متخصص و استفاده از قطعات اورجینال، در تلاش است بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد. اگر گوشی آیفون شما دچار آسیب شده است و نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات دارد، می توانید از کیفیت بالای خدمات گوشی بازار استفاده کنید.

برای خرید انواع گوشی کارکرده و لوازم جانبی آن نیز می توانید با کارشناسان بخش فروش گوشی بازار تماس بگیرید و در مورد قیمت با آنها مشورت کنید و با استفاده از راهنمایی کادر مجرب بهترین لوازم جانبی گوشی هوشمند را برای خود انتخاب کنید.

برای ثبت سفارش می توانید هم اکنون با گوشی بازار تماس بگیرید.

admin

admin

مقالات پیشنهادی :

محصولات پیشنهادی :

1 نظر در “5 نکته مهم برای خرید گوشی دست دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

On Key

Related Posts

نگهدارنده موبایل

نگهدارنده موبایل

در عصر کنونی عکاسی با تلفن‌های هوشمند پیشرفت چشمگیری داشته است. تمام گوشی‌‎های جدید با داشتن دوربین با کیفیت به

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟